bajki Monster High | Bajki dla dzieci

Wszystkie bajki Monster High

Strona 1 of 212»

Bajki Monster High to super filmy animowane dla nastolatek. Wasze ulubione monsterki chodzą do zupełnie wyjątkowej potwornej szkoły średniej. Bajki Monster High to przygody z życia Frankie Stein i jej przyjaciół; Clawdeen Wolf, Draculaura, Lagoona Blue, Cleo de Nile, Ghoulia Yelps, Deuce Gorgon. Nawet potwory musza jakoś przetrwać w liceum, które jest zupełnie niezwyczajne.

Bajki Monster High – postacie

Frankie Stein – ma jedynie 15… dni, została stworzona przez swojego ojca, szalonego naukowca. Ma zieloną skórę i szwy, jest nowa w Straszyceum. Jest córką potwora Dr. Victora Steina i jego żony Viveki. Jej zwierzakiem jest szczeniak o imieniu Cotoś (ang. Watzit). Frankie jest przyjazna i wysportowana, ale bardzo niezdarna, a jej części ciała odpadają. Bardzo lubi Wyczesa Hyde’a oraz Jacksona Jekylla, ale dopiero później dowiaduje się że Wyczes Hyde to jego alter ego.
Draculaura – córka wampira, ale jest wegetarianką. Warto nadmienić, że gdy usłyszy jak ktoś mówi „krew”, traci przytomność. Ma 1599 lat, jej zwierzakiem jest nietoperz o imieniu Hrabia Bat Wspaniały. Ma kły i jest przyjazna i bardzo urocza, lubi pisać opowiadania o swoich przyjaciołach. Draculaura jest wielką fanką różu i czerni, lubi spacery w słońcu (z parasolem). Jej ojciec to hrabia Dracula. Jest z wzajemnością zakochana w bracie Clawdeen.
Clawdeen Wolf – jest córką wilkołaka. Ma 15 lat, jest pokryta futrem i ma po dwa kolczyki w każdym ze swych spiczastych uszu. Ma fioletowego kota domowego o imieniu Crescent. Kocha modę, jest pewna siebie, towarzyska i bardzo przyjazna dla każdego potwora.
Lagoona Blue – córka potwora morskiego. Ma 15 lat, nosi swoją różową piranię Neptunę okrągłym akwarium (jak w torebce). Kocha zwierzęta, jest wysportowana i wyluzowana. Uwielbia pływać, wraz z jej zwierzakami. Zakochana z wzajemnością w Gilu.
Cleo de Nile – córka mumii. Ma około 5842 lata, jej zwierzątkiem jest wąż o imieniu Hissette. Jest kapitanem drużyny potworniarek (szkolnych cheerleaderek), a także dziewczyną Deuce’a Gorgona. Cleo jest najbardziej popularnym potworem w Straszyceum.
Ghoulia Yelps – córka pary zombie. Ma 16 lat i jest najmądrzejszą dziewczyną w Straszyceum, mimo że mówi tylko w języku „zombie” – składającym się z jęków i okrzyków. Ma niebieską sowę o imieniu Sir Hukacz. Jest nieśmiała i lubi czytać. Podoba jej się zombie Wolny Moe.
Deuce Gorgon – syn gorgony Meduzy i chłopak Cleo de Nile. Ma 16 lat, nosi okulary, aby zapobiec zamienianiu innych w kamień, ma kilka zielonych węży na głowie. Lubi jeździć na desce, grać w trumno-koszykówkę oraz gotować (choć nie przyznaje się do tego). Jego zwierzątkiem jest Perseus – szczur o dwóch ogonach.